Магнію сульфат – ефективний розчин для підживлення пшениці



Магнію сульфат – ефективний розчин для підживлення пшениціМінеральні добрива мають таке ж велике значення для сільгоспкультур, як повітря, дощ та сонце. Адже протягом багатьох років господарської діяльності, яка здійснюється на вітчизняних ґрунтах, земля постійно виснажується, втрачає необхідні для росту та розвитку рослин поживні речовини та мікроелементи. Тому роль мінеральних добрив полягає у тому, щоб підживити і ґрунт, і культури, тим самим вплинувши на врожайність. Саме хороший врожай є кінцевим результатом роботи аграріїв.

Ефективність

Магнію сульфат – одне із найефективніших мінеральних добрив серед усіх можливих. Його значення полягає у тому, що даний засіб дає рослинам сірку та магній – два вкрай важливих хімічних елементи, що впливають на процеси росту культур. Взагалі, у рейтингу важливості сірка посідає третє місце після азоту та фосфору, тому її значення важко переоцінити.

Особливо значущим розчин сульфату магнію є для озимої пшениці, яка найчастіше страждає від дефіциту сірки та магнію. Визначити нестачу пшениці у цих елементах нескладно – це можна зробити через тканинну та ґрунтову діагностику, а також візуально – по певному забарвленню рослини.

Особливості застосування

Для отримання найвищої результативності від підживлення розчином сульфатом магнію пшениці, потрібно обов'язково враховувати фазу її росту. Так, наприклад, відсутність повноцінного живлення культури на певних етапах онтогенезу суттєво впливає на врожайність – він може знизитись на 10-15%. Особливо важливими етапами розвитку пшениці, що впливають на її врожайність, є:

  • кінець кущення та формування першого вузла, при якому відбувається закладання кількості колосків у колосі;
  • кінець виходу у трубку, що збігається з початком колосіння (формується прапорцевий листок, виповненість та якісний склад зерна).

Яким чином сірка впливає на культуру? 

Даний хімічний елемент має значення для білкового складу пшениці, що, в свою чергу, суттєво впливає на якісний склад зерна та на його смакові властивості. Підживлення магнієм сприяє кращому росту кореневої системи рослини, забезпечує кращий обмін поживними речовинами між тканинами та клітинами культури.

Магнію сульфат – це розчин, який найкраще використовувати в комплексі з карбамідом. Таким чином, збільшується ефективність засвоєння пшеницею поживних речовин. Така суміш дозволяє не використовувати інші мінеральні добрива, а також зменшити використання азотних добрив на 30-50%, що є економічно вигідним.  

 

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Голосов)

Добавить комментарий