Раундап. Характеристика гербіциду



Раундап. Характеристика гербіцидуВикористання гербіцидів у господарській діяльності будь-якого сільськогосподарського підприємства – це нормальна сучасна практика. Такі засоби вкрай ефективно допомагають боротись і з самою небажаною рослинністю, і з тими негативними наслідками, які вона приносить. Між поняттям «гербіциди» та  словосполученням «висока урожайність» можна поставити знак дорівнює. І це дійсно так – адже бур’яни являються найбільшою загрозою для гарного урожаю культур, а гербіциди допомагають подолати цю проблему.

Одним із найпопулярніших і серед світових,  серед вітчизняних аграріїв засобом, що використовується для боротьби із небажаною рослинністю, є Раундап. В своїй основі цей гербіцид має гліфосат – хімічну сполуку, що найбільш ефективно контролює розвиток та ріст бур’янів.

Чому Раундап користується таким успіхом?

По-перше, даний гербіцид є цілком безпечним засобом для навколишнього середовища. Він не загрозливий для тварин, птахів і риби, а крім того, не має негативного впливу на людське здоров’я. Звичайно, високий ступінь безпеки Раундапу спрацьовує лише у разі чіткого дотримання норм по його використанню. По-друге, цей препарат володіє низькою активністю і міграційною здатністю (тобто не «мандрує» з тієї площі, де його було застосовано, на сусідні поля). Це значить, що після внесення у землю Раундапу можна не вичікувати певний час, а практично ж відразу проводити посадку сільськогосподарських культур. По-третє, і найголовніше – Раундап високоефективний у боротьбі із однорічними, багаторічними та злаковими бур’янами. Він не лише пригнічує наземну частину організму рослини, а й призводить до загибелі її кореневої системи.

Для цукрового буряку, сої, рапсу, картоплі, льону та сорго Раундап є найкращим вибором. Вишня, персик, виноград, яблуня, слива та інші плодові дерева і кущі – у плодоовочівництві саме для них використання цього гербіциду має найвищу ефективність.

Основні плюси Раундапу:

-         пригнічує ріст бур’янів ще на початковому етапі їхнього росту, коли ті ще не встигли завдати незворотної шкоди сільськогосподарським культурам;

-         при використанні цього гербіциду зменшується потреба у застосуванні механічної обробки землі (прополювання, перекопування). Тим самим, ґрунт не пересихає і не втрачає таку важливу для розвитку культур вологу;

-         має властивість до швидкого розпаду при потраплянні у землю. Таким чином, не потрібно довго вичікувати, перш ніж розпочати виконувати певні види робіт із обробленими культурами. 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Добавить комментарий